Zvoľte tú najatraktívnejšiu!
Staňte sa spoludizajnérmi nových čističiek vzduchu Ionic-CARE. Pozrite sa s nami do histórie hlasovania o limitovaných edíciach. A poďte si o čističku tiež rovno zasúťažiť.
Jedným z najväčších problémov v Českej republike je vysoká úroveň znečistenia ovzdušia prachovými časticami. Čo sa môže premietnuť vo zvýšenom riziku vzniku chorôb dýchacích ciest. K najčastejším patrí nádcha, zápal nosohltanu, mandlí a priedušiek. Ďalej sa môže častejšie objavovať únava a bolesti hlavy bez zjavnej príčiny, problémy so spánkom, zhoršenie alergií.
Množstvo prachových častíc v mestách zvyšuje hlavne automobilová doprava, na vidieku zas lokálne výhrevné systémy. Súčasná energetická kríza priniesla dramatický rast cien plynu a elektrickej energie, čo ide ruku v ruke s opätovným nárastom popularity pevných palív. Najmä dreva a hnedého uhlia. Z mnohých domov sa valia mračná hustého dymu.
Ľudské telo každý deň „bojuje“ s rôznymi prekážkami v podobe poletujúcich nečistôt. Okrem všadeprítomného prachu to sú plesne, baktérie a vírusy, ktoré vdychujeme spolu so vzduchom. Ak im v tom nezabráni prirodzená imunita organizmu, začnú sa na slizniciach množiť a vyvolávať typické príznaky viróz a podobných chorôb. Ďalšie škodlivé látky vznikajú pri každej ľudskej činnosti. Pri upratovaní, varení, detských hrách aj pri chôdzi. Škodlivé látky vo vzduchu neustále víria a my ich dýchame. Každý deň, každú noc, v lete a hlavne v zime.
K najohrozenejším skupinám patria malé deti, ktorých imunita sa ešte len vytvára a navyše je oslabená okolnosťami posledných rokov. Na jeseň sa najmenšie deti dostávajú prvýkrát do väčšieho kolektívu, tie väčšie sa do neho vracajú po prázdninách. Toto obdobie je preto veľkým náporom na detskú imunitu. Keď sa k tomu pridá sychravé počasie, choroba môže ľahko prepuknúť.
1. Zdravá a pestrá strava bohatá na vitamíny, vlákninu a kvalitné bielkoviny
2. Pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu za každého počasia
3. Otužovanie, saunovanie
4. Dostatok spánku, pravidelný odpočinok
5. Vyhýbať sa stresu, udržiavať si dobrú náladu a pozitívne myslenie
Doma pravidelne upratujte, vetrajte a zbytočne si neškoďte. Nepoužívajte lepidlá a náterové hmoty určené pre domácich majstrov ani chemické osviežovače vzduchu a keď máte chuť na cigaretu, radšej si choďte zafajčiť von. K dobrej atmosfére bytu jednoznačne prispievajú izbové rastliny. Čistia vzduch, oživia interiér a pozitívne pôsobia na našu psychiku. Medzi takéto patrí fikus, lopatkovec, aloe vera, svokrine jazyky a rodinné šťastie (helxine soleirolii).
Špinavú vodu nepijeme, tak prečo by sme mali dýchať špinavý vzduch? Pľúca sú jedným z piatich orgánov dôležitých pre prežitie (ďalšími sú mozog, srdce, pečeň, jedna oblička) a zaslúžia si našu starostlivosť a čistý vzduch. O ten sa treba doma starať. Základom je výmena vzduchu pravidelným vetraním. V nevetranom interiéri sa hromadí oxid uhličitý, ktorý spôsobuje únavu u dospelých aj detí, napríklad v školských triedach. Ďalej pravidelné upratovanie a udržiavanie správnej teploty (byt neprekurovať) a vlhkosť vzduchu v interiéri. Zvýšená vlhkosť je živnou pôdou pre plesne a roztoče. Pomôže aj používanie kvalitnej čističky vzduchu, ktorá zachytáva mikroskopické nečistoty, ako sú prachové častice, peľové alergény, spory plesní, baktérie, cigaretový dym, škodliviny vznikajúce pri varení na plyne a mnohé ďalšie.
Staňte sa spoludizajnérmi nových čističiek vzduchu Ionic-CARE. Pozrite sa s nami do histórie hlasovania o limitovaných edíciach. A poďte si o čističku tiež rovno zasúťažiť.
V horúcich letných dňoch je prirodzené vetrať. Počas dňa aj v noci. Tým si zaistíme chladnejší a čerstvý vzduch a odvedieme z domácnosti prebytočnú vlhkosť aj pachy.
Vypočujte alebo prečítajte si zaujímavé rozprávanie o čističkách vzduchu Ionic-CARE v podcaste Rádia Blaník. Moderátor Pepa Černý odkrýva príbeh obľúbených čističiek vzduchu s konateľom spoločnosti, pánom Martinom Ducháčom.